E bëmë maksimumin

Edhe pse sportet kryesore të Kosovës si futbolli e basketbolli mbeten ende të izoluar, viti 2012 ishte i suksesshëm në procesin e ndërkombëtarizimit të disa federatave të tjera. Kështu ka vlerësuar Besim Hasani, kryetari i Komitetit Olimpik të Kosovës. Edhe pse kjo e fundit nuk u njoh nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC), Hasani thotë edhe në këtë segment janë bërë përparime të theksueshme. Ai thotë se ishte e pamundur të bëhej diçka më shumë. (me shume…)

Si të largohet ky legjendar!?

Frank Lampard duket pranë largimit nga Chelsea. Lajmi është bërë i ditur nga mediat angleze sipas të cilave vetë skuadra e Chelseat i ka treguar derën legjendës së gjallë të skuadrës. Gjersa largimi i tij thuhet se po afrohet, mediat...

Read More »

..

Ferdinand: Kemi pranuar shumë gola

Mbrojtësi i Manchester Unitedit, Rio Ferdinand, ka deklaruar se 28 golat që ka pranuar deri tani ekipi i tij janë...

Read More »

...

The Sun: Lewandowski akord me Man. United

Robert Levandovski drejt Manchester United. Sipas tabloidit “The Sun” polaku I Borusias së Dortmundit ka gjetur akordin për tu transferuar...

Read More »

...

Pep Guardiola drejt Anglisë?

Pas një viti pushim Pep Guardiola është gati të rikthehet. Ish trajneri i Barcelonës dëshiron të kthehet në stol dhe...

Read More »

...

(VIDEO) Majemi vazhdon marshimin, LA Leikërs jo

Majemi ka vazhduar serinë e fitoreve duke çuar në 6 serinë pozitive radhazi. Pas suksesit ndaj Oklahomas në natën e...

Read More »

LA Klipërs vazhdon rrugën e fitoreve, vjen e 13-ta

LA Klipërs këtë sezon po arrijnë të marrin jo vetëm famën e kushërinjve të LA Leikërs, por...

Read More »

...

Barrichello rikthehet në Brazil

Rubens Barrichello largohet nga IndyCar, duke i dhënë fund aventurës 1 vjeçare...

Read More »

..

Rikthim “full time” për Kubican në vitin 2013

Viti 2013 mund të jetë viti i rikthimit të plotë për Robert Kubican. Media të ndryshme si gazeta “Sport Bild”...

Read More »

...

Shumë skuadra në Formula 1

Largimi i ekipit spanjoll HRT nga Formula 1 ende lë sportin me një skuadër më tepër, ka insistuar kreu i...

Read More »

...

Aperkatet “vrasëse” të Krasniqit

Boksieri kosovar i kategorisë gjysmë të rëndë, Haxhi (Robin) Krasniqi, ka gjasa...

Read More »

Haye insiston për një përballje me Vitali Klitschkon

Haye insiston për një përballje me Vitali Klitschkon

David Haye ka hedhur poshtë mundësinë për një sfidë me yjet e...

Read More »

...

Townsend, një Serena Williams e konkurrencës juniore

Trajnerja e tenisit Kathy Rinaldi, është rehatuar në karrigen e saj të plazhit afër fushës. Edhe...

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo

Më të lexuarat

  • No results available

Tjera
Edhe pse sportet kryesore të Kosovës si futbolli e basketbolli...

Read More »

Majlinda Kelmendi ka dyshime kur jep vlerësime për vitin 2012....

Read More »

Lance Armstrong do të përballet me një tjetër padi. Sunday...

Read More »

Turqit nuk po i lënë rehat dy xhudistet më të...

Read More »

Nese deshironi te merrni e-mail per publikime te reja, shkruaj e-mail adresen me poshte: