Agnelli: Ndaj Shakhtarit, të pagabueshëm

Data e publiklimit: Tuesday, December 4th, 2012

Andrea Agnelli kërkon një paraqitje të pamëshirshme dhe të vendosur nga Juventusi për ndeshjen e nesërme të Ligës së Kampionëve ndaj Shakhtar Donetsk.

Barazimi do të ishte i mjaftueshëm t’i dërgojë kampionët e Serie A në fazën e ardhshme të garës evropiane, duke ua siguruar vendin e dytë, por presidenti i klubit ka paralajmëruar Bianconerët se ende asgjë nuk ka përfunduar.

“Ndeshja e të mërkurës është jashtëzakonisht e rëndësishme. Ne do të duhet të përballemi në të me vendosmëri, zemërim dhe pamëshirë”.

“Mund të ndodhin dy rezultate krejtësisht të kundërta, që nga kryesimi i grupit, deri te eliminimi i plotë. Andaj ne do të duhet të jemi krejtësisht të fokusuar, pasi duam ta mbajmë ëndrrën evropiane të gjallë”, ka thënë Agnelli. /SportIndeks.Com

Ky publikim eshte lexuar 267 here