Aleksandra Loizu, “muza greke” e Sëlltikut

Data e publiklimit: Friday, November 30th, 2012

Aleksandra Loizu është një nga modelet më profesioniste të Greqisë, si dhe një nga prezantueset më seksi të televizioneve greke.

Për çudi, bukuroshja greke për disa kohë ishte e lidhur me mesfushorin turk të Fenerbahçes, Selçuk Shahin, por nga EURO 2012-ta deri më sot modeles Louizu ia ka rrëmbyer zemrën sulmuesi grek, Jorgos Samaras.

Sipas mediave skoceze, Aleksandra Loizu cilësohet si “muza greke” e Sëlltikut. Prezenca e saj në stadium bën që skocezët ta quajnë edhe “Athina” (perëndesha e luftës)./SportIndeks.Com

Ky publikim eshte lexuar 484 here

Fjalët kyçe