Barcelona në 1/8-at e Kupës së Mbretit

Data e publiklimit: Thursday, November 29th, 2012

Barcelona ndjek shëmbullin e Real Madrid duke siguruar kualifikimin për në fazën e 1/8-ave të Kupës së Mbretit. Blaugranat nuk e patën të vështirë në takimin e dytë ndaj Alaves edhe pse kishin fituar 3-0 në ndeshjen e parë.

3-1 regjistroi tabela elektronike në fund të takimit me një dopietë të Villas dhe gol të Adrianos, të cilët shfuqizuan avantazhin e përkohshëm të Vigueras. Në përballjet e tjera, kualifikimin e siguruan edhe Levante, Getafe, Sevilla e Valencia

Ky publikim eshte lexuar 292 here

Fjalët kyçe