Jeni duke shfletuar kategorinë ‘Basketboll’

(VIDEO) Majemi vazhdon marshimin, LA Leikërs jo

Majemi ka vazhduar serinë e fitoreve duke çuar në 6 serinë pozitive radhazi. Pas suksesit ndaj Oklahomas në natën e Krishtlindjeve, kampionët e NBA kanë konfirmuar formën e mirë që po kalojnë me një tjetër fitore, këtë radhë duke mundur Sharlot me rezultatin 105-92.  ..më shumë

Publikuar 2214 days më parë

LA Klipërs vazhdon rrugën e fitoreve, vjen e 13-ta

LA Klipërs këtë sezon po arrijnë të marrin jo vetëm famën e kushërinjve të ..më shumë

(VIDEO) Nju Jork kalon pa vështirësi LA Leikërs

Nju Jork Kniks janë kthyer përsëri në një superfuqi të NBA pasi po provojnë ..më shumë

Thirrje “Shqipëri Etnike” përballë Partizanit të Beogradit

Thirrjet “Kosovë, Kosovë” dhe “Shqipëri Etnike” gjallëruan pallatin e ..më shumë

Magic Johnson kundër Mike D’Antoni

Legjenda e Los Angeles Laker, Magic Johnson, del kundër trajnerit të ri Mike D’Antoni. ..më shumë

Vazhdon agonia e Lakers, mposhten nga ekipi më i dobët i Lindjes

Më të mirë se “Liqenasit” ishin një nga ekipet më të dobëta të ..më shumë

Majemi i kthehet fitoreve bindëse

Kur LeBron Xhejms dhe Duejn Uejd janë të dy në formë, për çdo ekip kundërshtar ..më shumë

NBA gjobit Stephen Jackson të San Antonios

Drejtuesit e NBA gjobisin lojtarin e San Antonio Spurs, Stephen Jackson me 25 mijë ..më shumë

LA Leikërs munden përsëri në shtëpi

LA Leikërs janë mundur në shtëpi nga Utah me rezultatin 117-110, duke iu larguar ..më shumë

Oklahoma e Durantit s’ka të ndalur

Basketbollistët e Oklahomës, finalistë të sezonit të kaluar në NBA, momentalisht ..më shumë