Benitez: Do të jetë vështirë ndaj Corinthians

Data e publiklimit: Friday, December 14th, 2012

Menaxheri i Chelseat, Rafa Benitez, ka paralajmëruar lojtarët e tij nga Corinthians, derisa ata përgatitet të përballen me skuadrën braziliani për finalen e Kupës Botërore të Klubeve.

“Kurrë nuk mund të jeni të bindur në fitore kur luani në një finale, pasi gjithçka mund të ndodhë. Ne kemi një ekip të mirë dhe kemi përvojë po ashtu, por ne duhet të fitojmë kundër çdo skuadre”.

“Corinthians do të jetë vështirë, dhe ekipet braziliane janë ekipe të mira. Ne jemi të gatshëm dhe mund ta bëmë, por ne duhet ta luajmë ndeshje”, ka thënë Benitez. /SportIndeks.Com

Ky publikim eshte lexuar 621 here

Fjalët kyçe