Jeni duke shfletuar kategorinë ‘Boks’

Aperkatet “vrasëse” të Krasniqit

Boksieri kosovar i kategorisë gjysmë të rëndë, Haxhi (Robin) Krasniqi, ka gjasa të mira për të fituar titullin e botës në versionin WBO. Kështu së paku vlerëson analisti i boksit Scott Gilfoid. Gilfoid në një analizë të shkruar për uebfaqen “Boxingnews24.com” ka vlerësuar lart kualitetet e Krasniqit. Krasniqi do të sfidojë ..më shumë

Publikuar 2180 days më parë

Haye insiston për një përballje me Vitali Klitschkon

David Haye ka hedhur poshtë mundësinë për një sfidë me yjet e rinj të peshës ..më shumë

Ëndrra e kikboksierit me një dorë

Nick Newell asnjëherë nuk ka pasur problem për të rënë në sy. Ai është luftëtar ..më shumë

Pacquiao injoron lutjet e nënës dhe të gruas për largim nga boksi

Manny Pacquiao po i injoron lutjet e nënës dhe të gruas së tij për të hequr ..më shumë

Tatli, kampion i Evropës

Edis Tatli është konfirmuar kampion i Evropës në kategorinë e peshave të lehta ..më shumë

Marquez kërkon që më në fund të mposhtë Pacquiaon

Lufta e të shtunës në kategorinë velter në boks mes Manny Pacquiaos dhe Juan ..më shumë

Tatli të shtunën lufton për herë të parë për titull

Boksieri kosovar i kategorisë së lehtë, Edis Tatli, të shtunën mbrëma në Espoo ..më shumë

Khan: Dueli Pacquiao-Marquez i ekuilibruar

Boksieri britanik, Amir Khan e shikon të ekuilibruar duelin e pritshëm të 8 Dhjetorit ..më shumë

Pacquiao e Marquez “zbarkojnë” në Las Vegas

Manny Pacquiao dhe Juan Manuel Marquez zbarkuan zyrtarisht në MGM Grand Hotel, në ..më shumë

Muhammad Ali kurorëzohet “Mbreti i Boksit”

Ish kampioni i peshave të rënda Muhammad Ali, u kurorëzua në Meksikë nga World ..më shumë