Dardan Zenunaj kampion i Belgjikës

Data e publiklimit: Monday, December 3rd, 2012

Dardan Zenuanj ka arritur të fitoj titullin e kampionit të Belgjikës. Zenunaj 6-1-0 (4 KO) mposhti boksierin nga Hungaria Andras Varga 6-3-2, me nakaut në raund të dytë. “Këtë fitore ia kushtoj të gjithë shqiptarëve për festën e 100-vjetorit të shtetit shqipëtar” theksoi Zenunaj.

Zenunaj në vitin 2013 synon më shumë dhe ndonjë titull e synimi i tij është të shpallet kampion evropian./SportIndeks.Com

Ky publikim eshte lexuar 766 here