Del Bosque: Dua të fitoj Kupën e Konfederatave

Data e publiklimit: Saturday, December 1st, 2012

Përzgjedhësi i Spanjës, i nominuar për trajnerin më të mirë të vitit nga FIFA, Vicente del Bosque, ka deklaruar se ai është tejet i interesuar që ta fitojë Kupën e Konfederatave në vitin 2013.

“Kjo është koha e futbollit spanjoll. Kjo na jep shpresë se do të bëjmë mirë në Kupën e ardhshme të Konfederatave dhe madje edhe në Botërorin e ardhshëm”.

“Qoftë miqësore apo zyrtare, ne gjithmonë luajmë me lojtarët më të mirë në fushë. Kupa e Konfederatës është e rëndësishme dhe ne do të luajmë me fuqinë e plotë”, ka thënë Del Bosque./SportIndeks.Com

Ky publikim eshte lexuar 271 here

Fjalët kyçe