Denilson: Ronaldos i mungon përulësia e Mesit!

Data e publiklimit: Friday, December 7th, 2012

Ish-mesfushori i famshëm brazilian i Betis, Denilson, ka përzgjedhur Lionel Mesin si të preferuarin e tij në garën për “Topin e Artë”, ndërsa mendon se Kristiano Ronaldo duhet të jetë më i thjeshtë.

Futbollisti që u shpall Kampion Bote me Brazilin në vitin 2002, mendon se Mesi duhet të marrë përsëri trofeun, ndonëse Reali i Kristiano Ronaldos arriti të merrte kampionatin spanjoll në sezonin e kaluar.

“Mesi është nga një planet tjetër, ai bën që gjithçka të duket e thjeshtë. Nuk ka asnjë lojtar tjetër që mund ta fitojë “Topin e Artë” para tij. Kristiano ka qenë i shkëlqyer por Mesi ishte më i mirë se aq. Sipas meje, Mesi merr vendin e parë, pastaj Inesta dhe i treti Ronaldo”, tregoi futbollisti që mbahet ndër dribluesit më të mirë të të gjitha kohëve.

Ish-lojtari i kombëtares braziliane, me të cilën ka luajtur më shumë se 60 ndeshje, beson se defekti më i madh i Ronaldos është përulësia që ai nuk shfaq, krejt ndryshe nga Mesi.

“Kristiano duhet të jetë më i thjeshtë. Një ditë më parë, e dëgjova ta pyetnin se kush mendonte që ishte lojtari më i mirë në botë dhe ai zgjodhi veten. Mesit iu bë e njëjta pyetje dhe ai tha se mendonte që ishte Iniesta. Kjo tregon përulësi që Kristiano nuk e ka”, shpjegoi Denilson./SportIndeks.Com

Ky publikim eshte lexuar 306 here

Fjalët kyçe