Di Maria: Kurrë nuk kam nënvlerësuar kundërshtarët

Data e publiklimit: Saturday, December 1st, 2012

Anësori i Real Madridit, Angel Di Maria, ka hedhur poshtë akuzat e mesfushorit të Alcoyanos, Julio de Dios, i cili tha se ishte ofenduar nga ylli argjentinas.

“Erdha te Reali pasi vuajta shumë si fëmijë. Unë erdha nga ekipet e nivelit më të ulët dhe kurrë nuk kam ofenduar një mik timin. Kurrë nuk më ka ndodhur diçka e tillë”.

“Për mua, lojtarët kundërshtarë janë edhe partnerë. Unë erdha nga niveli më i ulët, vij nga një familje e varfër dhe kurrë nuk kam nënvlerësuar një kundërshtar. Secili lojtar, nga kampionati më i dobët deri te më i madhi, ka luftuar deri në vdekje për karrierë. Më vjen keq që është lansuar një lajm i tillë”.

“Jam i ofenduar si lojtar dhe si njeri, sepse kurrë nuk e harroj prejardhjen. Dhe çfarëdo që ndodh në jetë, unë kurrë nuk do t’i harroj”, është shprehur Di Maria. /SportIndeks.Com

Ky publikim eshte lexuar 235 here

Fjalët kyçe