Dorëzohet Wenger për Walcott

Data e publiklimit: Friday, December 7th, 2012

Arsene Wenger si duket i ka ngritur duart lartë në sfidën për të mbajtur yjet e skuadrës, posaqërisht yllin anglez Theo Walcott.

Wenger ka thënë se ai nuk ka çka të bëjë më duke thënë se ai I ka ofruar kotratën e re Theo Walcott të cilën e ka refuzuar ndërsa nuk është në gjendje ti ofrojë kontratë më të lartë.”Ne si skuadër kemi bërë çdo gjë për të mbajtur Walcott. Kemi bërë ofertën tonë të cilën se ka pranuar.

Mund të them se tani s’kam çfarë të bëj më shumë, ai është në fund të kontratës së tij dhe nuk mendoj se mund ta mbajmë” deklaroi Wenger./SportIndeks.Com

Ky publikim eshte lexuar 479 here

Fjalët kyçe