Ducati nis testet në Jerez

Data e publiklimit: Thursday, November 29th, 2012

Ducati nisi testet treditore parasezonale në Jerez të Spanjës me synimin për të gjetur ekulibrat për motorin e sezonit 2013, ekulibra që munguan në dy sezonet e fundit me Valentino Rossin.

Ndryshe nga testet në Valencia që u ndërprenë nga reshjet e shiut, në circuitin e Jerez, Nicky Hayden, Alvaro Bautista dhe Andrea Ianonne patën mundësi të provonin në pistë ndryshimet e para në paketën elektronike të motorit./SportIndeks.com

Ky publikim eshte lexuar 560 here

Fjalët kyçe