Durant-Westbrook: shkëlqen Oklahoma

Data e publiklimit: Sunday, April 15th, 2012

Dy yjet e Oklahoma City Thunder, Kevin Durant dhe Russell Westbrook realizuan 78 pikë së bashku në fitoren në udhëtim ndaj Minnesota Timberwolves, 115-110. San Antonio Spurs dominoi kundër Phoenix Suns.

Të udhëhequr nga 19 pikët e qendrës Tim Duncan, Spurs fitoi me rezultat 105-91 dhe siguroi kurorën e kampionit në divizionin jugperëndimor. Milwaukee Bucks humbi në shtëpi nga Indiana Pacers 99-105.

Kurse, Rudy Gay realizoi 26 pikë dhe bëri 12 kërcime në fitoren e Memphis Grizzlies ndaj Utah Jazz 103-98. Kjo disfatë e ka skuadrën e Jazz në pozitën mjaft të vështirë për të siguruar pjesëmarrjen në play-off.

Minnesota-Oklahoma 110-115

Minnesota: Beasley 26

Oklahoma City: Durant 43

San Antonio-Phoenix 105-91

San Antonio: Duncan 19

Phoenix: Telfair 21

LA Clippers-Golden State 112-104

L.A. Clippers: Paul 28

Golden State: Robinson 28

New Jersey-Boston 82-94

New Jersey: Green 15

Boston: Garnett 21

Memphis-Utah 103-98

Memphis: Gay 26

Utah: Jefferson 20

Milwaukee-Indiana 99-105

Milwaukee: Ellis 20

Indiana: Hibbert 23

Washington-Cleveland 89-98

Washington: Wall 19

Cleveland: Harangody 16 /SportIndeks.Com

Ky publikim eshte lexuar 474 here

Fjalët kyçe