FIFA zgjedhë 15 sulmuesit më të mirë në botë

Data e publiklimit: Thursday, November 29th, 2012

FifPro 2012 ka publikuar listën e fundit të 15 sulmuesve më të mirë në botë që do të garojnë për të kompletuar formacionin më të mirë të vitit.

Lista e 15 sumuesve më të mirë në botë është kjo:

Lionel Messi (Barcelona), Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Radamel Falcao (Athletico Madrid), Karim Benzema (Real Madrid), Sergio Agüero (Manchester City), Mario Balotelli (Manchester City), Edinson Cavani (Nápoli), Didier Drogba (Shanghai Shenhua), Samuel Eto”o (Anzhi), Mario Gomez (Bayern Munich), Zlatan Ibrahimovic (Paris Saint Germain), Neymar (Santos), Robin van Persie (Manchester United), Wayne Rooney (Manchester United) dhe Luis Suárez (Liverpool)./SportIndeks.Com

Ky publikim eshte lexuar 477 here

Fjalët kyçe