Figo: Ronaldo mund të fitoj “Topin e Artë”

Data e publiklimit: Thursday, December 27th, 2012

“Cristiano është një ndër favoritët për të fituar të gjitha trofetë individual që ekzistojnë, pasi besoj se ka zhvilluar një sezon të mirë si në La Liga ashtu dhe në kompeticionet e tjera”.

Është ky mendimi i Luis Figos i cili pohoi gjithashtu se portugezi mund të fitojë “Topin e Artë”. Ish futbollisti shtoi më tej se në kohën e tij fitimi i këtij trofeu ka qenë më i vështirë, pasi kishte shumë lojtarë në konkurrim rreth 20 ndërsa në kohët e sotme janë 4 ose 5./SportIndeks.Com

Ky publikim eshte lexuar 583 here

Fjalët kyçe