(FOTO) Kalendari 2013, sa qesharake është kjo

Data e publiklimit: Friday, November 30th, 2012

Mediat angleze kanë postuar kalendarin e vitit 2013 të bërë me karikaturat e trajnerëve të famshëm në Evropë.

Andres Villas Boas është paraqitur në nja kali të bardhë, ngjyrë e cila specifikon skuadrën e tij Tottenham. Sir Alex Ferguson dhe Kenny Dalglish janë paraqitur në një romacë të vërtetë duke u inspiruar nga aktorët Patrik Swayze dhe Demi Moore. Fergie dhe Dalglish duket se janë duke I kujtuar kohët e vjetra kur ishin trajnerë në vitet e 90-ta.

Arsene Wenger është paraqitur si një pastruese e mbretërve, i cili pastron raftet e tj në vitet e fundit duke mos patur asnjë.titull Lakuriq në trup, por pa e larguar asnjëherë shallin e tij. Kështu është paraqitur Roberto Mancini.

Harry Redknapp është duke fluturuar drejt QPR-së për të shpëtuar nga rënia nga liga. Si një balerin me fat, Rafael Benitez është paraqitur pranjë një balerine duke vallëzuar.

Në një vend të bukur pranë një liqeni, janë paraqitur Pep Guardiola e Jose Mourinho duke paraqitur kohën se duhet të pushojnë që të dytë.

I zhytur në parat ruse, Fabio Capello po rrëzitet vetëm në shtratin e tij. Duke i rënë ziles për krishtlindje, Hodgson është figura e muajit dhjetor./SportIndeks.Com

Ky publikim eshte lexuar 1214 here

Fjalët kyçe