Jeni duke shfletuar kategorinë ‘Brazilian’

El Pais; Neymar, lojtari më i mirë Amerikano-Jugor

Mbreti i Amerikës së Jugut është edhe njëherë tjetër Neymar. Të paktën sipas tifozëve që e kanë zgjedhur virtualisht nëpërmjet një votimi që ka ndërmarrë e përditëshmja El Pais duke e vënë sulmuesin e parë në listën e futbollistëve për fitimin e Topit të Artë të Amerikës së Jugut. Në pritje që të zbardhet edhe votimi ..më shumë

Publikuar 2213 days më parë

Korinthians ideon stadiumin me diskotekë

Stadiumet me muze dhe restorante tashmë janë bërë të zakonshëm, ndaj Korinthians, ..më shumë

Seedorf me ide të qarta për të ardhmen

Clarence Seedorf nga Brazili në 360 gradë. Ish sulmuesi i Milanit zbulon fakte ..më shumë

Internacional, Dunga emërohet trajner

49-vjeçari Carlos Dunga zyrtarizohet në stolin e skuadrës së Internacional pas ..më shumë

(VIDEO) Moura me lot në sy, dua të jem si Messi

Mesfushori fantastik Brazilian, Lucas Moura e ka dhënë konferencën e fundit si ..më shumë

E zyrtarizon Milani këtë të shtunë

Sipas mediave italiane, këtë të shtunë Milani do të zyrtarizoj kalimin e Robinhos ..më shumë

Santos konfirmon ofertën zyrtare për Robinjon

Presidenti i Santos, Luis Alvaro Ribeiro, ka konfirmuar se ekipi brazilian është ..më shumë

Juninho: Scolari, zgjedhja më e mirë për Brazilin

Juninho Paulista ka shprehur mbështetjen për ish-trajnerin e tij, Luiz Felipe Scolari, ..më shumë

Bebeto: Neymar duhet të përmirësohet

Legjenda braziliane, Bebeto, beson se Neymar ka potencialin që të bëhet më i ..më shumë

Neimar fton Rikelme te Santos

Ylli brazilian Neimar, po mundohet në të gjitha mënyrat të afrojë te skuadra ..më shumë