Jeni duke shfletuar kategorinë ‘Gjerman’

Lajmi nga Gjermania, rivalizon Liverpolin e Arsenalin

Liverpooli e Arsenali do të jenë në garë të rreptë për të nënshkruar me talentin gjerman Lewis Holtby. Ylli i Schalkes sot i ka dhënë lajmin krerëve të skuadrës së nuk e ka ndërmend të vazhdoj kontratën me skuadrën gjermane , kontratë e cila është në muajt e fundit. Holtby po kërkohet me ngulm nga Liverpool e Arsenal, skuadra ..më shumë

Publikuar 2033 days më parë

Top 11-shja e Bundesligës

Nëse më parë Bundesliga gjermane nuk ishte ndër kampionatet më të bukur në ..më shumë

Xhaka premton më shumë

Granit Xhaka nuk e dha atë që ishte pritur nga ai, pas transferimit në Borussia ..më shumë

Kirchhoff në “radarët e Schalke 04

Schalke 04 ka vendosur në “radarë” mbrojtësin e Mainz, Jan Kirchhoff, siç ..më shumë

Rigjallërimi gjerman nis nga këmbët

Rigjallërimi i futbollit gjerman ka nisur, si rikthimi i ekonomisë së vendit, ..më shumë

Shaqiri VS Xhaka, derbi në Bundesliga

Bundesliga gjermane sot do të ketë në program derbin mes Bayern Munchen dhe Borusia ..më shumë

Gomez: Krejt çka dua është titulli i Bundesligës

Sulmuesi i Bayernit të Munichut, Mario Gomez, ka zbuluar se atij nuk i pengon qëndrimi ..më shumë

Frikë te Bayerni, kritikohet “bisha” Boateng

Jerome Boateng padyshim që është njëri nga mbrojtësit më të mirë në futbollin ..më shumë

Kahn: Guardiola do ta kishte të vështirë te Bayerni

Oliver Kahn është i bindur se Pep Guardiola do ta kishte të vështirë për të ..më shumë

Ribery nuk e ka në plan të largohet

Ylli i Bayern Munichut, Franck Ribery, thotë se ai nuk e ka në plan të largohet ..më shumë