Jeni duke shfletuar kategorinë ‘Turk’

(VIDEO) Shënon gol, pason puthja

Tifozët e Fehnerbahces janë një nga tifozeritë më të zjarrta në botë. Tifozët turk njihen për atmosferën dhe fanatizmin e krijuar në fushë. Moment interesant këtë javë ishte festimi i golit të Fehnerbahces në ndeshjen ndaj Istanbul BB. Bekir Irtegun realizoj golin e fitores në minutat e fundit të ndeshjes. Irtegul çmendi miëjra ..më shumë

Publikuar 2050 days më parë

Gallatasaraj konfirmon ofertën për Kaka

Gallatasaraj do të bëjë maksimumin për të blerë brazilianin Kaka, në mënyrë ..më shumë

Nuhiu në Turqi, hero se jo mahi

Sulmuesi shqiptar me pasaportë austriake, Atdhe Nuhiu ka qenë figura kryesore në ..më shumë

Milan, Fenerbahce kërkon Robinhon

Edhe Fenerbace është vendosur nën gjumrët e lojtarit të Milanit Robinho. Lajmi ..më shumë

Terim kërkon Kakanë te Galatasaray

Terim ka një ëndërr përsa i përket merkatos së Janarit: Kakanë! Ashtu sic ..më shumë

Galatasaray kërkon shërbimet e mbrojtësit të Interit

Galatasaray janë duke kërkuar shërbimet e mbrojtësit të krahut të majtë të ..më shumë

Galatasaray heq dorë nga Kaka

Presidenti i Galatasaray, Unal Aysal, ka hedhur poshtë mundësinë e transferimit ..më shumë

Krasic shumë pranë Fenerbahces

Vijon aventura e serbit Milos Krasic tek Juventus. Sipas të përditshmes turke “Hurriyet”, ..më shumë

Galatasaray blen Altintop

Lajme të bujshme nga merkato verore, vijnë nga ora në orë. Në përfundim të ..më shumë

Altintop do t’i bashkohet Galatasarayt

Mesfushori turk, Hamit Altintop, pritet të largohet nga Real Madridi në drejtim ..më shumë