Giggs: Rivaliteti me Cityn, ka tejkaluar atë me Arsenalin

Data e publiklimit: Wednesday, December 12th, 2012

Ikona e Manchester United, Ryan Giggs, e sheh rivalitetin me Arsenalin si të lënë nën hije të rivalitetit me Manchester Cityn.

“Ne kemi pasur aq shumë beteja me Arsenalin të cilat ishin ndeshje të aftësisë, por po ashtu edhe fizikisht të vështira, dhe unë mendoj se ndeshja e të dielës ishte e tillë”.

“Janë dy ekipe të mira me një shije djegëse të shtuar për faktin që është derbi lokal. Gjatë tre viteve të kaluara, secili derbi i Manchesterit ka qenë i intensifikuar. Derbit është i gjatë, njerëzit fillojnë të flasin për të shumë më herët dhe ndjenja kur ju fitoni është edhe më e mirë”, ka thënë Giggs. /SportIndeks.Com

Ky publikim eshte lexuar 495 here

Fjalët kyçe