Internacional, Dunga emërohet trajner

Data e publiklimit: Wednesday, December 12th, 2012

49-vjeçari Carlos Dunga zyrtarizohet në stolin e skuadrës së Internacional pas shkarkimit të Fernandaos për shkak të mungesës së kualifikimit në Copa Libertadores. Ish tekniku i kombëtares së Brazilit ishte i papunë që pas largimit nga Selecao.

Në drejtimin e 5 herë kampionëve të botës, Dunga fitoi një Kupë Amerike në vitin 2007, një Kupë Konfederatash 2 vjet më pas dhe një medalje bronzi në olimpiadën e Pekinit në vitin 2008./SportIndeks.Com

Ky publikim eshte lexuar 411 here

Fjalët kyçe