Magic Johnson kundër Mike D’Antoni

Data e publiklimit: Wednesday, December 12th, 2012

Legjenda e Los Angeles Laker, Magic Johnson, del kundër trajnerit të ri Mike D’Antoni. Skuadra ka pësuar disa humbje radhazi në kampionatin e NBA dhe për këtë, Johnson bën fajtor teknikun, duke deklaruar se po përdor skemat e gabuara me baskebollistët.

Ai tha se fiozofia që D’Antoni përdor nuk i përshtatet talentit dhe stilit të lojës që kanë lojtarët e Lakers. Mike D’Antoni u ul në stolin e LA Lakers disa javë më pare duke zëvendësuar Mike Brown./SportIndeks.Com

Ky publikim eshte lexuar 945 here

Fjalët kyçe