Messi në mes të të fortëve

Data e publiklimit: Saturday, December 8th, 2012

Lionel Messi do të ketë kundërshtar në letër dy argjentinas të fortë fizikisht, por që në garën me të nuk pritet ti sjellin rivalitet të madh.

Messi është një nga 3 kandidatët për sportistin më të mirë në Argjentinë. Çmimi “Olimpia 2012” apo sportisti më i mirë i vitit do të vë përball Messin përball boksierit Sergio Martinez dhe taekvondistit Chrismanich Sebastian.

Messi ishte fitues i këtij çmimi ishte edhe në vitin e kaluar, ndërsa fituesi i sivjemë do të mësohet me 18 dhjetor./SportIndeks.Com

Ky publikim eshte lexuar 475 here

Fjalët kyçe