Messi ta vazhdojë kontratën deri në 2020-tën?

Data e publiklimit: Wednesday, December 12th, 2012

Barcelona ka intensifikuar negociatat me kampion e Lionel Messi për vazhdimin e kontratës së lojtarit.

AS shkruan se detajet e marrëveshjes së re mund të përfshijnë një kontratë që do të zgjatë deri vitin 2020, dhe që do t’ia shtojnë pagën, e cila aktualisht ka vlerën e 9 milionë eurove.

Nëse arrihet marrëveshja, kjo do të ishte përmirësimi i gjashtë i marrëveshjes së argjentinasit me skuadrën katalanase.

Messi së fundi theu rekordin e Gerd Muller, duke shënuar (deri tash) 86 gola gjatë një viti kalendarik, një më shumë se ish-sulmuesi gjerman. /SportIndeks.Com

Ky publikim eshte lexuar 304 here

Fjalët kyçe