Jeni duke shfletuar kategorinë ‘Motorike’

Barrichello rikthehet në Brazil

Rubens Barrichello largohet nga IndyCar, duke i dhënë fund aventurës 1 vjeçare në SHBA. Ish piloti i Formula 1 deklaroi se pas 20 vitesh duke përfaqësuar Brazilin në të gjithë botën, tani ka ardhur koha për t’u rikthyer në vendin e lindjes.  ..më shumë

Publikuar 2213 days më parë

Rikthim “full time” për Kubican në vitin 2013

Viti 2013 mund të jetë viti i rikthimit të plotë për Robert Kubican. Media të ..më shumë

Shumë skuadra në Formula 1

Largimi i ekipit spanjoll HRT nga Formula 1 ende lë sportin me një skuadër më ..më shumë

Shefat e Formula 1 zgjedhin Alonson si më të mirin e 2012

Fernando Alonso është shpallur piloti më i mirë i vitit 2012 nga vetë drejtuesit ..më shumë

(VIDEO) Rosi: Stoner më urren për parakalimin e vitit 2008!

“Stoner më urren pasi e munda në Laguna Seka në vitin 2008”. Valentino Rosi ..më shumë

Motorsport, Loeb e Al-Attiah kërkojnë më shumë femra

9 herë kampioni i garave Rally, Sebastian Loeb dhe fituesi i Rally-Dakar në vitin ..më shumë

Suzuki drejt rikthimit në Moto GP

Ekipi i Suzukit po konsideron rikthimin në garat e MotoGP për vitin 2014, pas tërheqies ..më shumë

Vettel: Emocion i papërshkrueshëm

Piloti gjerman, Sebastian Fetel, 15 ditë pasi fitoi titullin e tij të tretë radhazi ..më shumë

Rikthimi i Schumacherit ishte një gabim

Shefi i Formula 1, Bernie Ecclestone tha se Michael Schumacher nuk është dashur ..më shumë

Ekleston: Unë plakush? Kam mijëra ide në kokë

Bosi i Formula 1, Berni Ekleston, ka hedhur poshtë pretendimet se ai është shumë ..më shumë