Jeni duke shfletuar kategorinë ‘F1’

Shumë skuadra në Formula 1

Largimi i ekipit spanjoll HRT nga Formula 1 ende lë sportin me një skuadër më tepër, ka insistuar kreu i çështjeve komerciale, Bernie Ecclestone të enjten. HRT nuk është përfshirë në listën zyrtare për edicionin e ri nga Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit që tani mbetet me 11 ekipe dhe 22 bolide.  ..më shumë

Publikuar 2227 days më parë

Shefat e Formula 1 zgjedhin Alonson si më të mirin e 2012

Fernando Alonso është shpallur piloti më i mirë i vitit 2012 nga vetë drejtuesit ..më shumë

Vettel: Emocion i papërshkrueshëm

Piloti gjerman, Sebastian Fetel, 15 ditë pasi fitoi titullin e tij të tretë radhazi ..më shumë

Rikthimi i Schumacherit ishte një gabim

Shefi i Formula 1, Bernie Ecclestone tha se Michael Schumacher nuk është dashur ..më shumë

Ekleston: Unë plakush? Kam mijëra ide në kokë

Bosi i Formula 1, Berni Ekleston, ka hedhur poshtë pretendimet se ai është shumë ..më shumë

Formula 1, një vit me statistika e kuriozitete

Sezoni 2012 në Formula 1 ka qenë ndër më spektakolarët, edhe pse fituesi ka ..më shumë

Lauda: Sebastian Fetel fiton me çdo skuderi

Niki Lauda deklaroi se Sebastian Fetel do të vazhdojë të fitojë tituj botërorë ..më shumë

Ferrari: Çështja “Fetel”, e mbyllur për ne

Pas verdiktit të FIA-s, që rrëzoi aludimet për parakalim të parregullt të Sebastian ..më shumë

(VIDEO) Do ti mirret titulli pilotit Vettel?

Sebastian Vettel mund të humbas titullin e fituar pak ditë më parë në Formula ..më shumë

Në Spanjë zbulojnë “manovrën” e Fetelit, Alonso të shpallet kampion

Në Spanjë nuk janë shuar ende shpresat e titullit kampion të Formula 1 për Fernando ..më shumë