Jeni duke shfletuar kategorinë ‘Rally’

Rikthim “full time” për Kubican në vitin 2013

Viti 2013 mund të jetë viti i rikthimit të plotë për Robert Kubican. Media të ndryshme si gazeta “Sport Bild” apo agjencia e lajmeve “SID” raportojnë se ish piloti i BMW dhe Renault, do të garojë vitin e ardhshëm në European Rally Championship në bordin e një makine Ford Fiesta. Polaku i cili ka ende probleme në krahun e djathtë ..më shumë

Publikuar 2214 days më parë

Rally, Solberg nuk do të garojë sezonin e ardhshëm

Situata financiare detyron Petter Solberg të largohet nga skuadra Qatar M-Sport, ..më shumë

Rally-Dakar 2013, zbulohet itenerari

Zbulohet në Paris itenerari i garës Rally-Dakar për vitin 2013. Sipas organizatorëve, ..më shumë

Rally, Kubica me makinën e Loeb

Pas aventurave në disa evente italiane të Rallyt, për Robert Kubican vjen sfida ..më shumë

Robert Kubica u rikthehet garave

Robert Kubica gjatë fundjavës do të kthehet që të garojë për herë të parë ..më shumë

Loeb kryesues në Zelandën e Re

Pas ditës së dytë të Rallyt të Zelandës së Re, Sebastien Loeb vazhdon të ..më shumë

Humb jetën piloti i Rallyt në Itali

Dita e dytë e edicionit të 96-të të Rallyt Targa Florio në Itali mbyllet me ..më shumë

Aksidentohen 4 pilotë gjatë Rally Albania

Një grup pilotësh të huaj që po marrin pjesë në etapën e dytë të Rally Albania ..më shumë

Rally i Greqisë, kryeson Loeb

7 herë kampioni i botës në Rally Championship, Sebastien Loeb kryeson Rallyn e ..më shumë

Raikonen kërkon të kthehet në Relli

Kimi Raikonen, pilot i Lotus në Formula 1, shpreson që të kthehet në Kampionatin ..më shumë