Në rrethin e ngushtë, Messi-Pele-Neymar

Data e publiklimit: Friday, December 14th, 2012

Çmimi prestixhioz “Award Lauereus 2012″ do të vë përballë edhe një herë superyllin e dikurshëm, Pelen me yjet e futbollit të sotëm, Pele e Neymar.

Në garë këtë vit për këtë çmim janë edhe Usain Bolt, Micheal Phelps, BradleyWiggins, Sebastian Vettel dhe atleti Mo Farah.

Ky çmim njihet ndryshe si Oskari i futbollit ndërsa e kanë fituar shumë figura të njohura të sportit botëror./SportIndeks.Com

Ky publikim eshte lexuar 482 here

Fjalët kyçe