Nuhiu në Turqi, hero se jo mahi

Data e publiklimit: Saturday, December 8th, 2012

Sulmuesi shqiptar me pasaportë austriake, Atdhe Nuhiu ka qenë figura kryesore në ndeshjen derbi të kampionatit turk mes Besiktas dhe Eskesehirsport.

Nuhiu arriti që të shënoj golin e barazimit në këtë ndeshje duke u inkuadruar në lojë vetëm në 15 minutat e fundit të ndeshjes.

Mysafirët ishin duke pësuar 2 me 0 ndërsa u kthyen në lojë në 10 minutat e fundit të ndeshjes.

Ates në minutën e 8o ngushtoi në 1 me 0, ndërsa kosovari Nuhiu heshti mijëra tifoz në Turqi duke shënuar për mrekulli në sekondat e fundit të ndeshjes./SportIndeks.Com

Ky publikim eshte lexuar 336 here

Fjalët kyçe