Rikthim “full time” për Kubican në vitin 2013

Data e publiklimit: Thursday, December 27th, 2012

Viti 2013 mund të jetë viti i rikthimit të plotë për Robert Kubican. Media të ndryshme si gazeta “Sport Bild” apo agjencia e lajmeve “SID” raportojnë se ish piloti i BMW dhe Renault, do të garojë vitin e ardhshëm në European Rally Championship në bordin e një makine Ford Fiesta. Polaku i cili ka ende probleme në krahun e djathtë nga aksidenti i rëndë i vitit 2011 ka marrë OK për të patur një Fiesta me kontrolle të modifikuara./SportIndeks.Com

Ky publikim eshte lexuar 1480 here

Fjalët kyçe