Sneijder ndahet me Interin!

Data e publiklimit: Monday, December 3rd, 2012

Para pak minutash ka përfunduar takimi i mesfushorit holandez të Interit, Wesley Sneijde, agjentit të tij dhe krerëve të Interit. Pas mbeldhjes, Sneijder ka deklaruar se nuk i ka mbetur gjë tjetër veq largimi nga Interi.

“Nuk kam arsye për të vazhduar. Unë i’u konfirmova se duhet të lagohem nga Inter. Kushtet e kontratës nuk përputhen me dëshirat e mija” deklaroi Sneijder.

Ndërkaq Masimo Moratti tha se Sneijder ende mbetet lojtar i Interit dhe se duhet shikuar për hapat e mëtutjeshëm.

Sipas mediave italiane Sneijder pritet të kaloj në LA Galaxy, si zëvëndësues i David Beckham./SportIndeks.com

Ky publikim eshte lexuar 477 here

Fjalët kyçe