Publikimet e etiketuara me fjalën ‘Anglia’
On Tuesday, November 27th, 2012

Diqka t’re nga racizmi në Angli

Racizmi në Angli asesi të zhduket. Pasi javë më parë u fye Danny Wellbeck nga një tifoz i Chelseat, tani viktimë e fyerjeve është një lojtar i Chelseat por që luan i huazuar te WBA. Romero Lukaku është ..më shumë

On Tuesday, November 20th, 2012

Blater: Vetëm Zoti e kthen Botërorin në Angli!

Sep Blater u ka bërë të qartë anglezëve se duhet të fillojnë të luten nëse shpresojnë që të marrin ndonjëherë përsipër organizimin e një Kampionati Botëror. Federata Angleze kishte provuar të ..më shumë

On Friday, November 16th, 2012

“Modesti” Ibra: Goli im meriton notën 10

Një gol shokues, emocionues e dhe që nga ana teknike shkon përtej imagjinatës. Edhe pse Zlatan Ibrahimovic nuk bën pjesë tek ajo kategori e lojtarëve që inspirojnë ndenja simpatie, e luan këtë rol goli ..më shumë

On Thursday, November 15th, 2012

Gerrard Ibrës: Të tillë kurrë s’kam parë

Stiven Gerrard është gjendur edhe në një rast në deklarata me Ibrahimovic. Kësaj radhe ylli anglez e ka komentuar Ibrës për supergolin e tij të shënuar ndaj Anglisë. ”Luaj që shumë vite. Kam parë ..më shumë

On Thursday, November 15th, 2012

(VIDEO) Super-Ibrahimovic tmerron Anglinë

Zlatan Ibrahimovic ka shënuar plot katër gola ndaj Anglisë, për të mposhtur i vetmuar albionët në ndeshjen jubilare të 100-të për kapitenin e Anglisë, Steven Gerrard. Suedia e filloi më mirë takimin. ..më shumë

On Tuesday, November 13th, 2012

Anglia me ndryshime ndaj Suedisë

Anglia e Roy Hodgson do të udhëtojë drejt Oslo për të testuar veten në miqësoren ndaj Suedisë. Trajneri i vëndasve Erik Hamren mendohet se nuk do të bëjë shumë ndryshime nga skuadra që u përball me ..më shumë

On Tuesday, November 13th, 2012

I madhi me më të vegjlit, Gerrard x 100

Njëri nga futbollistët më të mirë që ka njohur futbolli viteve të fundit, ylli anglez Stiven Gerrard është gati për të zhvilluar paraqitjen e tij të 100-të në fanelën e Anglisë. Kapiteni i albionëve ..më shumë

On Tuesday, November 13th, 2012

“Nuk i’a pranoj Messit as Ronaldos”

Talenti i ri anglez, Wilfried Zaha ka marrë ftesën nga Roy Hodgson për të luajtur me albionët në ndeshjen miqësore Angli-Suedi. Ylli i Crystal Palace e ka falënderuar Stiven Gerrardin për mirëpritjen që ..më shumë

On Thursday, November 8th, 2012

Hodgson zbulon listën “Anglia e Re”

Roi Hodgson ka vendosur të grumbullojë shumë futbollistë të rinj në moshë për t’i parë nga afër në miqësoren e javës së ardhshme kundër Suedisë. Trajneri i përfaqësues angleze ka publikuar sot ..më shumë

On Thursday, November 8th, 2012

Drogba tenton t’i vjedhë Anglisë yllin Zaha

Kapiteni i Bregut të Fildishtë, Didier Drogba, i ka bërë një telefonatë personale futbollistit Uilfred Zaha, për ta bindur që të luajë për vendlindjen e tij në Kupën e Kombeve të Afrikës dhe të refuzojë ..më shumë