Publikimet e etiketuara me fjalën ‘Atletike’
On Thursday, December 27th, 2012

Boltit i “ikën” e dashura

Britanikja Megan Edwards, e cila pushtoi zemrën e njeriut më të shpejtë në botë, Usain Bolt, gjatë Lojërave Olimpike në Londër, e ka lënë atë për shkak se ai jeton shumë larg saj.Bukuroshja 22-vjeçare ..më shumë

On Friday, December 14th, 2012

Atleti me proteza, shtyhet në vrapim me kali

Atleti i famshëm që ka proteza në këmbë, afrikano jugori Oscar Pistorius ka bërë një garë të paparë në një ngjarje sportive që u mbajtë në Doha të Katarit. Pistorius kishte kundërshtarë një kalë ..më shumë

On Tuesday, December 11th, 2012

Pistorius nuk njeh limite, në duel edhe me një kalë

Atleti afrikano-jugor, Oscar Pistorius, 6 herë kampion olimpik për paraplegjikët dhe pjesëmarrës i rregullt edhe në garat mes atletëve më të mirë të botës, kërkon të eksplorojë aventura të reja për ..më shumë

On Monday, December 3rd, 2012

Ndambuki i pari në maratonën e Las Vegas

Keniani Jonathan Ndambuki është fituesi i maratonës “Rock ‘n’ Roll” në Las Vegas. Pavarësisht erës së fortë, 36-vjeçari ia doli mbanë të arrijë i pari vijën e finishit duke e ndaluar kronometrin ..më shumë

On Saturday, November 17th, 2012

Pistorius mashkulli më seksi në sport

Ashtu sic është i zoti në profesionin e tij, Oscar Pistorius është renditur në vendin e 8-të, në klasifikimin e “Sexiest Man Alive”, që ka zgjedhur meshkujt më të dëshiruar në botë. Renditja ..më shumë

On Friday, November 9th, 2012

Spanjë, Ruth Beitia shpallet “Atletja e Vitit”

Atletja spanjolle, Ruth Beitia, kurorëzon me një tjetër trofe sezonin fantastik, duke u nderuar me çmimin “Atletja Spanjolle e Vitit”.  ..më shumë

On Wednesday, November 7th, 2012

Bolt ka vendosur: Dua të bëj 100 metrat në 9.4 sekonda!

Usain Bolt nuk kënaqet vetëm me vendosjen e rekordeve botërorë në garat e shpejtësisë, por dëshiron që ata të jenë të pathyeshëm për shumë vite nga ata që vijën pas tij. Tani ai duket se i ka vënë ..më shumë

On Saturday, November 3rd, 2012

Nju Jork, anullohet maratona e përvitshme

Ndonëse ishte paralajmëruar se do të mbahej pavarësisht shkatërrimeve të uraganit “Sandy”, martona e Nju Jorkut u anullua përfundimisht ditën e shtunë. Ditën e mërkurë, të nesërmen e goditjes së ..më shumë

On Wednesday, October 31st, 2012

Edhe Isinbayeva kundër Lance Armstrong

Rusja Yelena Isinbayeva, dy herë kampione olimpike në hedhjen me shkop, theksoi se çiklisti amerikan Lance Armstrong ka bërë hile dhe për këtë gjë duhet të paguajë. “Nuk ka rëndësi nëse Armstrong ..më shumë

On Tuesday, October 30th, 2012

New York, “Sandy” nuk pengon maratonën

Uragani “Sandy”, sado i frikshëm, nuk do ta ndalojë shpirtin sportiv të njujorkezëve. Komiteti organizator i maratonës së New Yorkut bën me dije se gara e parashikuar për të dielën, nuk do të anulohet. ..më shumë