Publikimet e etiketuara me fjalën ‘Barcelona’
On Friday, December 28th, 2012

Barca e blen “pleshtin” brazilian, çfarë talenti

Se Barcelona mendon shumë për akademinë e saj, tregon edhe gjetja e këtij talenti të jashtëzakonshëm brazilian. Barcelona ka arritur marrëveshje për blerjen e 11 vjeçarit brazilian, Cassiano Bouzon. Talenti ..më shumë

On Friday, December 28th, 2012

Abidal: U ktheva në futboll për Titon

Futbollisti i Barcelonës, Eric Abidal, i cili u kthye në stërvitje pasi vuajti nga kanceri në mëlqi, ka thënë se rikthimi i tij në futboll vjen i motivuar nga Tito Vilanova. Mbrojtësi francez, i cili ka ..më shumë

On Friday, December 28th, 2012

Klaivert: Mesi është më i miri i të gjithë kohërave!

Patrik Klaivert mendon se Lionel Mesi nuk është vetëm lojtari më i mirë në botë aktualisht, ai mendon se argjentinasi është më i miri i të gjiitha kohërave. Argjentinasi vazhdon të jetë kandidati kryesor ..më shumë

On Friday, December 28th, 2012

Iniesta: Cikli fitues i Barcës do të vazhdojë

Mesfushori i Barcelonës, Andres Iniesta, beson se cikli aktual i suksesit për klubin katalanas do të vazhdojë edhe për shumë vite në vazhdim. “Ne kemi pasur ca vite të mira në nivelin më të lartë, ..më shumë

On Friday, December 28th, 2012

(VIDEO) Top 10 golat e Messit në vitin 2012

Ai ka shënuar plot 91 gola në vitin 2012. Ai është golashënuesi më i mirë në La Liga. Ai është njeriu që ka shënuar më shumë gola në një vit kalendarik. Ai është futbollisti më i mirë në botë. ..më shumë

On Thursday, December 27th, 2012

Tabarez: Futbolli i Barcës, më miri që kam parë

Përzgjedhësi i Uruguait, Oscar Tabarez, ka thënë se skuadra aktuale e Barcelonës është më e mira që ka parë ndonjëherë. Blaugranët regjistruan një sukses mahnitës nën drejtimin katërvjeçar të ..më shumë

On Thursday, December 27th, 2012

E ardhmja e Villas në duart e Barcës

Agjenti i David Villas, Victor Onate, e ka bërë të qartë se ardhmja e klientit të tij qëndron në duart e Barcelonës. Mediat kanë raportuar se spanjolli mund të largohet nga Camp Nou, ndërsa Chelsea ose ..më shumë

On Friday, December 14th, 2012

Hummels mirëpret Barcelonën

Qendërmbrojtësi i Borussia Dortmundit, Mats Hummels ka mirëpritur spekulimet rreth interesimit të Barcelonës për shërbimet e tij. “Bëhet fjalë për skuadrën më të fuqishme në botë dhe sigurisht se ..më shumë

On Friday, December 14th, 2012

Abidal: Dua të luaj përsëri

Mbrojtësi i Barcelonës, Eric Abidal, ka deklaruar se ai do të luftojë shumë që të mund të luajë përsëri futboll. Francezi ishte diagnostikuar me tumor ne mëlçi në fund të vitit 2011 dhe në mars të ..më shumë

On Wednesday, December 12th, 2012

Federata e Zambias hedh poshtë rekordin e Mesit

Federata e Futbollit e Zambias pretendon se Godfri Çitalu mban rekordin për numrin më të madh të golave të shënuar në një vit kalendarik dhe jo Lionel Mesi. Argjentinasi shënoi golin e tij të 86-të në ..më shumë