Publikimet e etiketuara me fjalën ‘Boksi Nderkombetar’
On Friday, December 28th, 2012

Aperkatet “vrasëse” të Krasniqit

Boksieri kosovar i kategorisë gjysmë të rëndë, Haxhi (Robin) Krasniqi, ka gjasa të mira për të fituar titullin e botës në versionin WBO. Kështu së paku vlerëson analisti i boksit Scott Gilfoid. Gilfoid ..më shumë

On Thursday, December 27th, 2012

Haye insiston për një përballje me Vitali Klitschkon

David Haye ka hedhur poshtë mundësinë për një sfidë me yjet e rinj të peshës së rëndë të boksit britanik, Tyson Fury e David Price, duke thënë se Vitali Klitschko është njeriu i vetëm që mund ta ..më shumë

On Tuesday, December 11th, 2012

Pacquiao injoron lutjet e nënës dhe të gruas për largim nga boksi

Manny Pacquiao po i injoron lutjet e nënës dhe të gruas së tij për të hequr dorë nga boksi pas humbjes nga boksieri meksikan, Juan Manuel Marquez. Ish-kampioni botëror në tetë divizione, Pacquiao u nokautua ..më shumë

On Monday, December 10th, 2012

Tatli, kampion i Evropës

Edis Tatli është konfirmuar kampion i Evropës në kategorinë e peshave të lehta (61kg). Boksieri kosovar u stolis me titullin e më të mirit, pasi e mposhti të shtunën mbrëma italianin Paolo Gassan. Synim ..më shumë

On Saturday, December 8th, 2012

Marquez kërkon që më në fund të mposhtë Pacquiaon

Lufta e të shtunës në kategorinë velter në boks mes Manny Pacquiaos dhe Juan Manuel Marquezit ka çdo predispozitë për t’u bërë një përballje klasike, ku dy boksierët po përgatiten për përballjen ..më shumë

On Friday, December 7th, 2012

Tatli të shtunën lufton për herë të parë për titull

Boksieri kosovar i kategorisë së lehtë, Edis Tatli, të shtunën mbrëma në Espoo të Finlandës do të luftojë për herë të parë për një titull në boksin profesionist. Ai do të përballet me italianin ..më shumë

On Thursday, December 6th, 2012

Khan: Dueli Pacquiao-Marquez i ekuilibruar

Boksieri britanik, Amir Khan e shikon të ekuilibruar duelin e pritshëm të 8 Dhjetorit mes Manny Pacquaios dhe Juan Manuel Marquez. Sipas tij, kjo përballje pritet të jetë e fortë dhe 5 raundet e para do të ..më shumë

On Thursday, December 6th, 2012

Pacquiao e Marquez “zbarkojnë” në Las Vegas

Manny Pacquiao dhe Juan Manuel Marquez zbarkuan zyrtarisht në MGM Grand Hotel, në Las Vegas, vend në të cilin të shtunën në mbrëmje këta dy boksierë do të diskutojnë përballjen e katërt në histori ..më shumë

On Tuesday, December 4th, 2012

Pacquiao është gati për duelin me Marquez

Boksieri Manny Pacquiao përfundoi seancën stërvitore në Los Angeles. Në prag të sfidës kundër Juan Manuel Marquez, filipinasi u shpreh enzutuziast dhe pohoi se ndihet gati për këtë përballje të katërt ..më shumë

On Monday, December 3rd, 2012

Dardan Zenunaj kampion i Belgjikës

Dardan Zenuanj ka arritur të fitoj titullin e kampionit të Belgjikës. Zenunaj 6-1-0 (4 KO) mposhti boksierin nga Hungaria Andras Varga 6-3-2, me nakaut në raund të dytë. “Këtë fitore ia kushtoj të gjithë ..më shumë