Publikimet e etiketuara me fjalën ‘Futboll’
On Friday, December 28th, 2012

Shakira e Pique bëhen prindër, lind djali i tyre

Shakira ka lindur, foshnja është një djalë. I dashuri i këngëtares, tepër i gëzuar, ka dhënë lajmin e lindjes nëpërmjet Twitter-it, duke thënë se çifti ishte “tepër i lumtur”. Duke shkruar në ..më shumë

On Friday, December 28th, 2012

Argjentina Ramosaj, në romancë me Granit Xhakën?

Futbollisti i njohur Granit Xhaka, është duke qendruar këto ditë në Kosovë, ku është takuar me shumë njerëz dhe fansa të tij. Por, mediat bëjnë me dije se Xhaka është parë nën shoqërinë e ngushtë ..më shumë

On Friday, December 28th, 2012

Vazhdon telenovela Balotelli-Fico

Balotelli-Fico është kthyer në një telenovelë pa fund dhe situata është komplikuar më shumë me ardhjen në jetë të vogëlushes Pia. I akuzuar shpesh se është i papërgjegjshëm, Super Mario kërcënon ..më shumë

On Thursday, December 27th, 2012

Pique, më i dhënë pas Shakirës sesa pas futbollit dhe miqve

 dashuri i këngëtares Shakira, Gerald Pique, i cili së shpejti do të bëhet edhe baba, pasi këngëtarja është duke pritur një djalë, në një intervistë ka treguar se po kalon një nga momentet më të ..më shumë

On Monday, December 24th, 2012

Pushimet e kuqezinjve: El Sharaui, në Karaibe me paratë e Ambrozinit

Yjet e Milanit e kanë mendjen te pushimet dhe jo te rezultatet në Serinë A. Teksa e mbyllën në mënyrë të turpshme fazën e parë, disa prej futbollistëve kuqezinj kanë prenotuar edhe pushimet e fundvitit. ..më shumë

On Friday, December 14th, 2012

Performanca e Messit… si prind

Është i famshëm për driblimet e tij që hipnotizojnë kundërshtarët, por tani Messin po e shohim edhe në një aspekt tjetër të jetës jashtë fushe. Ylli argjentinas i Barcelonës u fotografua në rrugë ..më shumë

On Friday, December 14th, 2012

Zbulohet e dashura e re e Silvio Berluskonit

E re, bukuroshe dhe ambicioze, kjo eshte e fejuara e re e Silvio Berlusconit. Femra ne krah te kavalierit quhet Francesca Pascale, eshte 27-vjeçare me origjine nga Napoli. Daniele Santache, nje nga politikanet ..më shumë

On Wednesday, December 12th, 2012

Thuram “pro” martesave gay

Në kulmin e debatit për martesat mes homoseksualëve në Francë, ish mbrojtësi i kombëtares, Lilian Thuram del në krah të këtij komuniteti. Ligji do të diskutohet në fund të Janarit në Parlament dhe ..më shumë

On Wednesday, December 12th, 2012

Ibra më afër Messit

Zlatan Ibrahimovic ka shënuar edhe 3 gola në fanelën e PSG-së në fitoren e thellë prej 4 me 0 ndaj skuadrës Valencienes. Ibra shënoj 3 gola brenda 53 minutave të parë të lojës duke siguruar fitoren e ..më shumë

On Wednesday, December 12th, 2012

Balotelli, 2 mijë euro për taksi!

Mario Balotelli ka vazhduar me çmenduritë e tij. Futbollisti italian e ka bërë ‘skandalin’ e radhës duke shpenzuar për taksi plot 2 mijë euro, vetëm për të shkuar nga Manchesteri drejt Londrës dhe ..më shumë