Publikimet e etiketuara me fjalën ‘Indycar’
On Friday, December 28th, 2012

Barrichello rikthehet në Brazil

Rubens Barrichello largohet nga IndyCar, duke i dhënë fund aventurës 1 vjeçare në SHBA. Ish piloti i Formula 1 deklaroi se pas 20 vitesh duke përfaqësuar Brazilin në të gjithë botën, tani ka ardhur koha ..më shumë

On Tuesday, September 4th, 2012

IndyCar, Ryan Hunter-Reay i pari në Baltimore

Ryan Hunter-Reay është fituesi i Cmimit të Madh të Baltimore në IndyCar, në një garë e cila u kushtëzua më shumë nga flamujt e verdhë dhe rreshjet e shiut. Në ndalesën e 14 për këtë sezon ishte ..më shumë

On Monday, June 11th, 2012

Indycar, Wilson triumfon në Texas

Fitore surprizë e Justin Wilson me Honda në pistën e Texas, që ishte ndalesa e radhës në kampionatin Indycar. Për Wilson ky është suksesi i parë në karrierë në Indycar por fitorja e tij erdhi pas një ..më shumë