Publikimet e etiketuara me fjalën ‘Manchester United’
On Friday, December 28th, 2012

Ferdinand: Kemi pranuar shumë gola

Mbrojtësi i Manchester Unitedit, Rio Ferdinand, ka deklaruar se 28 golat që ka pranuar deri tani ekipi i tij janë shumë. “Kemi pranuar shumë gola deri tani dhe duhet ta ndryshojmë këtë gjë. Ne duhet të ..më shumë

On Friday, December 28th, 2012

The Sun: Lewandowski akord me Man. United

Robert Levandovski drejt Manchester United. Sipas tabloidit “The Sun” polaku I Borusias së Dortmundit ka gjetur akordin për tu transferuar në verë në “Old Traford”. Gjithçka e arritur falë 22 milionë ..më shumë

On Friday, December 28th, 2012

Evra: Ferguson do na pushojë nga puna nëse na arrin Siti!

Mbrojtësi i majtë i Mançester Junajtid, Patris Evra, është tallur duke thënë se Aleks Ferguson mund të vendosë të shkarkojë nga puna të gjithë skuadrën nëse kryesuesit e kampionati anglez lejojnë ..më shumë

On Friday, December 28th, 2012

Fanelat e reja për Man United

Për edicionin 2013-2014 Manchester United do të ketë fanela të reja. Tashmë në internet po qarkullon modeli i ri i fanelave të djajve të cilat sipas të gjitha gjasave janë përfundimtare sa i përket zgjedhjes ..më shumë

On Friday, December 28th, 2012

Wenger: Fergie s’është zot, pse nuk dënohet?

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger ka reaguar pas konfrontimeve të Sir Alex Ferguson me gjyqtarët në ndeshjen ndaj Newcastle. Wenger mendon se rregullat në Premierligë duhet të vlejnë për të gjithë njëjtë ..më shumë

On Wednesday, December 12th, 2012

Giggs: Rivaliteti me Cityn, ka tejkaluar atë me Arsenalin

Ikona e Manchester United, Ryan Giggs, e sheh rivalitetin me Arsenalin si të lënë nën hije të rivalitetit me Manchester Cityn. “Ne kemi pasur aq shumë beteja me Arsenalin të cilat ishin ndeshje të aftësisë, ..më shumë

On Tuesday, December 11th, 2012

Runi, krenar që kaloi Bobi Çarlton

Sulmuesi i Mançester Junajtid, Uejn Runi, ka shprehur krenarinë e tij që ka arritur të thyejë një shifër të vendosur nga Sër Bobi Çarlton përsa i përket golave të shënuar në derbi kundër Mançester ..më shumë

On Tuesday, December 11th, 2012

Evra: Rooney në formën më të mirë

Kapiteni i Manchester United, Patrice Evra, mendon se Wayne Rooney është rikthyer në formën e tij më të mirë. “Shumë njerëz e kanë kritikuar Wayne në fillim të sezonit, duke e pyetur se pse ai nuk ..më shumë

On Tuesday, December 11th, 2012

Mancini: City në çdo aspekt më i mirë se United

Menaxheri i Manchester Cityt, Roberto Mancini, thotë se ata luajnë futboll më të mirë dhe janë një ekip më i mirë se Manchester United. Mancini citohet nga mediat italiane të ketë thënë se ai beson ..më shumë

On Monday, December 10th, 2012

Rooney i ngazëllyer me fitoren në derbi

Sulmuesi i Manchester United, Wayne Rooney, është i ngazëllyer me fitoren ndaj Manchester Cityt. Sulmuesi shënoi dy gola në pjesën e parë në derbin e djeshëm në Etihad Stadium, por vendasit u rikthyen ..më shumë