Publikimet e etiketuara me fjalën ‘NBA’
On Thursday, December 27th, 2012

(VIDEO) Majemi vazhdon marshimin, LA Leikërs jo

Majemi ka vazhduar serinë e fitoreve duke çuar në 6 serinë pozitive radhazi. Pas suksesit ndaj Oklahomas në natën e Krishtlindjeve, kampionët e NBA kanë konfirmuar formën e mirë që po kalojnë me një ..më shumë

On Monday, December 24th, 2012

LA Klipërs vazhdon rrugën e fitoreve, vjen e 13-ta

LA Klipërs këtë sezon po arrijnë të marrin jo vetëm famën e kushërinjve të LA Leikërs, por edhe fitoret radhazi të cilat në sezonet e kaluara kanë qenë të zakonshme për ekipin tjetër kalifornian. Kris ..më shumë

On Friday, December 14th, 2012

(VIDEO) Nju Jork kalon pa vështirësi LA Leikërs

Nju Jork Kniks janë kthyer përsëri në një superfuqi të NBA pasi po provojnë javë pas jave se kanë lënë pas dështimet e shumë viteve radhazi. Suksesi i radhës i kryesuesve të Konferencës së Lindjes ..më shumë

On Wednesday, December 12th, 2012

Magic Johnson kundër Mike D’Antoni

Legjenda e Los Angeles Laker, Magic Johnson, del kundër trajnerit të ri Mike D’Antoni. Skuadra ka pësuar disa humbje radhazi në kampionatin e NBA dhe për këtë, Johnson bën fajtor teknikun, duke deklaruar ..më shumë

On Wednesday, December 12th, 2012

Vazhdon agonia e Lakers, mposhten nga ekipi më i dobët i Lindjes

Më të mirë se “Liqenasit” ishin një nga ekipet më të dobëta të Konferencës Lindore, Cleveland Cavaliers, të cilët kanë arritur të mposhtin L.A.Lakers me rezultat 100:94.  ..më shumë

On Tuesday, December 11th, 2012

Majemi i kthehet fitoreve bindëse

Kur LeBron Xhejms dhe Duejn Uejd janë të dy në formë, për çdo ekip kundërshtar është thuajse e pamundur të dalë me një fitore nga fusha e lojës. Kjo është vërtetuar me fitoren e Majemit kundër Atlanata ..më shumë

On Monday, December 10th, 2012

NBA gjobit Stephen Jackson të San Antonios

Drejtuesit e NBA gjobisin lojtarin e San Antonio Spurs, Stephen Jackson me 25 mijë Dollarë për shkak të kërcënimeve ndaj qëndrës së Oklahoma City Thunder, Serge Ibaka. Debati mes të dyve u zhvillua në ..më shumë

On Monday, December 10th, 2012

LA Leikërs munden përsëri në shtëpi

LA Leikërs janë mundur në shtëpi nga Utah me rezultatin 117-110, duke iu larguar më tepër zonës së play-off, ndërsa duket se nuk dinë ende si të dalin nga kriza që i ka mbërthyer.  ..më shumë

On Saturday, December 8th, 2012

Oklahoma e Durantit s’ka të ndalur

Basketbollistët e Oklahomës, finalistë të sezonit të kaluar në NBA, momentalisht janë ekipi më i “nxehtë” i ligës, pas suksesit të arritur mbrëmë me mposhtjen e Los Angles Lakars me rezultatin 114:108, ..më shumë

On Saturday, December 8th, 2012

NBA: New York sërish mposht Miamin

Një përballje tjetër ndërmjet New York Knicksave e Miami Heat dhe një fitore tjetër me 20 pikë dallim për Knicksat. Por, befasi edhe më e madhe ishte fakti se New Yorku triumfoi pa yllin më të madh Carmelo ..më shumë