Publikimet e etiketuara me fjalën ‘Porto’
On Friday, December 28th, 2012

Baia Casillasit: Kështu ma bëri edhe mua Mourinho

Ish portieri legjendar portugez, Vitor Baia i ka thënë Iker Casillasit se të njejtën gjë i’a ka bërë Jose Mourinho atij sa ishte trajner i Portos. “E pata përjetuar ashtu rëndë si ti. Në një ..më shumë

On Friday, December 7th, 2012

Deco: Porto mund ta mposhtë Barcën

Ish-mesfushori i Barcelonës, Deco, thotë se edhe pse skuadra spanjolle është një prej më të mirave në Ligën e Kampionëve, Porto mund t’i mposhtë katalanasit nëse dy skuadrat do të caktohen përballë ..më shumë

On Tuesday, December 4th, 2012

Ch. League, Porto e PSG betejë për vendin e parë

Me 13 skuadra që kanë garantuar vendin e tyre mes 16 më të mirave të Evropës duke përfshirë këtu të katër përfaqësueset e futbollit spanjoll, mbeten ende 3 bileta për në fazën e ndeshjeve me nokaut ..më shumë

On Wednesday, November 7th, 2012

(VIDEO) Tifozi bëhet mbrojtës, në Ch.League

Skuadra e Portos arriti që të marrë 1 pikë në udhëtim te Dinamo Kievi në sfidën e Ligës së Kampionëve. Por ndihmes e tyre në minutat shtesë të ndeshjes, u bë edhe një tifoz i kësaj skuadre i cili ..më shumë

On Thursday, October 25th, 2012

Champions, “fundoset” Man. City, bien Milani e Reali

Perënditë me kokë poshtë në Champions League, kompeticionin e surprizave dhe spektaklit që kthen përmbys parashikimet. Pas një mbrëmjeje të pabesueshme emocionesh ajo që kryeson në grupin D, grupin e ..më shumë

On Thursday, October 4th, 2012

Ibra i zhgënjyer me disfatën nga Porto

Zlatan Ibrahimovic ka shfaqur pakënaqësinë pasi skuadra e tij Paris Saint-Germain u mposht 1-0 nga Porto në Estadio Dragao në kuadër të Ligës së Kampionëve. “Jam shumë i zhgënjyer me rezultatin. Personalisht, ..më shumë

On Thursday, October 4th, 2012

Ancelotti i zhgënjyer me disfatën nga Porto

Trajneri i Paris Saint Germain, Carlo Ancelotti, ka shprehur zhgënjimin e tij pas disfatës 1-0 ndaj Portos, por thotë se nuk ka asgjë dramatike dhe se skuadra e tij do t’u kthehet fitoreve. “Ndeshja ishte ..më shumë

On Thursday, October 4th, 2012

Zëvendësohet pas 8 minutash, “çmendet” Lavezzi

Ezequiel Lavezzit nuk po i ecën te Paris Saint German. Sulmuesi argjentinas që qëndroi gati 1 muaj në infermieri për probleme fizike u rikthye dje në fushë ndaj Portos në Champions League, por ashtu si ekipi ..më shumë

On Friday, July 13th, 2012

Moutinho kushton shtrenjtë

Porto ka konfirmuar se mund ta shes Joao Moutinhon por ka paralajmëruar se ai do të kushtojë 31.5 milionë funte. Moutinho është dalluar me paraqitjet e tij të mira për Porton dhe Portugalinë dhe menaxheri ..më shumë

On Thursday, July 12th, 2012

Nuk ka ofertë të Chelseat për Hulk

Presidenti i Portos, Nuno Pinto da Costa, duket se është lodhur nga gazetarët të cilët e pyesin për të ardhmen e Hulk. Sulmuesi brazilian raportohet se është caku kryesor i Chelsea, edhe pse Pindo da Costa ..më shumë