Publikimet e etiketuara me fjalën ‘Premier League’
On Friday, December 28th, 2012

Pep Guardiola drejt Anglisë?

Pas një viti pushim Pep Guardiola është gati të rikthehet. Ish trajneri i Barcelonës dëshiron të kthehet në stol dhe për rikthimin e tij duket se ai ka zgjedhur Anglinë, pikërisht atë vënd që përfaqëson ..më shumë

On Monday, June 18th, 2012

Liga Premier: Orari i ndeshjeve për sezonin e ri

Kampioni i Ligës Premier, Manchester City, do ta fillojë mbrojtjen e titullit në sezonin e ri përballë ekipi të porsa-promovuar në kategorinë elite të futbollit anglez, Southampton. Derisa ekipi i Roberto ..më shumë

On Thursday, May 31st, 2012

Paga rekord në kampionatin anglez

Klubet e kampionatit anglez të futbollit janë këshilluar që të ulin shpenzimet e tyre pasi një studim i ri tregoi se rrogat e futbollistëve në këtë kampionat ishin ngjitur në nivele rekord, duke kaluar ..më shumë

On Friday, May 25th, 2012

Premier League s’jep më shampanja për lojtarin e ndeshjes

Sponsori i Premier Leagues së Anglisë në futboll “Barclays”, është duke e shqyrtuar mundësinë që të heqë shampanjën si shpërblim për lojtarin e ndeshjes, për të evituar në këtë mënyrë ..më shumë