Publikimet e etiketuara me fjalën ‘Rally’
On Thursday, December 27th, 2012

Rikthim “full time” për Kubican në vitin 2013

Viti 2013 mund të jetë viti i rikthimit të plotë për Robert Kubican. Media të ndryshme si gazeta “Sport Bild” apo agjencia e lajmeve “SID” raportojnë se ish piloti i BMW dhe Renault, do të garojë ..më shumë

On Wednesday, December 5th, 2012

Rally, Solberg nuk do të garojë sezonin e ardhshëm

Situata financiare detyron Petter Solberg të largohet nga skuadra Qatar M-Sport, që do të thotë se 38 vjeçari nuk do të garojë në kampionatin e vitit të ardhshëm të Rally.  ..më shumë

On Thursday, November 22nd, 2012

Rally-Dakar 2013, zbulohet itenerari

Zbulohet në Paris itenerari i garës Rally-Dakar për vitin 2013. Sipas organizatorëve, Lima e Perusë do të jetë pikënisja e garës për të vazhduar më pas në Argjentinë dhe për t’u mbyllur në Santiago ..më shumë

On Friday, November 9th, 2012

Rally Spanjë, Ostberg kryeson pas etapës së katërt

Norvegjezi Mads Ostberg kryeson Rally-n e Spanjës përpara estonezit Ott Tanak dhe finlandezit Mikko Hirvonen pas katër garave të para.  ..më shumë

On Monday, November 5th, 2012

Rally, Kubica me makinën e Loeb

Pas aventurave në disa evente italiane të Rallyt, për Robert Kubican vjen sfida tjetër e madhe që pas aksidentit të pësuar vitin e kaluar. Piloti polak do të drejtojë një makinë Citroen C4, e ngjashme ..më shumë

On Friday, September 7th, 2012

Robert Kubica u rikthehet garave

Robert Kubica gjatë fundjavës do të kthehet që të garojë për herë të parë që nga aksidenti një vit e gjysmë më parë, pasi që do të marrë pjesë Rally garën, Ronde di Lana Gomitolo. Kubica në ..më shumë

On Sunday, June 24th, 2012

Loeb kryesues në Zelandën e Re

Pas ditës së dytë të Rallyt të Zelandës së Re, Sebastien Loeb vazhdon të jetë kryesues. Tetë herë kampioni i botës, pas 15 etapash, ka një avantazh prej 6.4 sekondash ndaj Mikka Hirvonen.  ..më shumë

On Sunday, June 17th, 2012

Humb jetën piloti i Rallyt në Itali

Dita e dytë e edicionit të 96-të të Rallyt Targa Florio në Itali mbyllet me një tragjedi. Piloti i ri uellsian Gareth Robert humbi jetën në etapën speciale pas një aksidenti të tmerrshëm me makinën ..më shumë

On Friday, May 25th, 2012

Rally i Greqisë, kryeson Loeb

7 herë kampioni i botës në Rally Championship, Sebastien Loeb kryeson Rallyn e Greqisë pas etapës së 6, pavarësisht se nuk ka fituar asnjë prej këtyre garave. Piloti i Citroen ishte thuajse konstant në ..më shumë

On Thursday, May 24th, 2012

Raikonen kërkon të kthehet në Relli

Kimi Raikonen, pilot i Lotus në Formula 1, shpreson që të kthehet në Kampionatin Botëror Relli për garën e Finlandës që zhvillohet në gusht. Finlandezi u largua nga ky kampionat ku garoi për dy vite radhazi ..më shumë