Publikimet e etiketuara me fjalën ‘Santos’
On Friday, December 28th, 2012

El Pais; Neymar, lojtari më i mirë Amerikano-Jugor

Mbreti i Amerikës së Jugut është edhe njëherë tjetër Neymar. Të paktën sipas tifozëve që e kanë zgjedhur virtualisht nëpërmjet një votimi që ka ndërmarrë e përditëshmja El Pais duke e vënë ..më shumë

On Wednesday, December 12th, 2012

Santos konfirmon ofertën zyrtare për Robinjon

Presidenti i Santos, Luis Alvaro Ribeiro, ka konfirmuar se ekipi brazilian është në bisedime me Milanin për të blerë në janar sulmuesin Robinjo. 28 vjeçari mendohet se është gati të kthehet te ish-skuadra ..më shumë

On Saturday, December 8th, 2012

Bebeto: Neymar duhet të përmirësohet

Legjenda braziliane, Bebeto, beson se Neymar ka potencialin që të bëhet më i miri në botë, por duhet të përmirësohet ende. Neymar edhe pse ende nuk e ka dëshmuar vetën në arenën evropiane të futbollit, ..më shumë

On Friday, December 7th, 2012

Neimar fton Rikelme te Santos

Ylli brazilian Neimar, po mundohet në të gjitha mënyrat të afrojë te skuadra e Santos mesfushorin argjentinas Rikelme, duke shpresuar se ish-organizatori i Boka Juniors do të bëhet pjesë e ekipit brazilian ..më shumë

On Tuesday, December 4th, 2012

Neimar, i pari “hors concours” që nga koha e Pele!

Neimar ka arritur të marrë çmimin e parë “hors concours” në kampionatin brazilian, një arritje që nuk e kishte bërë askush më parë përveç Pele në vitin 1970. “Hors concours”, e cila në latinisht ..më shumë

On Monday, November 5th, 2012

Neimar: Shesim gjysmën e qytetit dhe blejmë Mesin!

Klubet evropiane presin me padurim një sinjal nga Neimar për të bërë oferta për blerjen e tij, por vetë futbollisti brazilian vazhdon të insistojë se nuk e sheh ende veten të luajë në një kampionat ..më shumë

On Friday, November 2nd, 2012

Neimar: Askush nuk mund të bëjë atë që bën Mesi!

Sulmuesi i Santos, Neimar, ka përsëritur opinionin e tij se ylli i Barcelonës, Lionel Mesi, është futbollisti më i mirë në botë dhe ka lënë të kuptohet se ai është arsyeja e vetme pse një ditë mund ..më shumë

On Thursday, November 1st, 2012

Robinho në Janar transferohet te Santos

Ku ka tym ka edhe zjarr. Kjo është fjala e urtë popullore e cila ka kuptim të madh. E gjithë kjo ndërlidhet me ardhmërinë e brazilianit Robinho, i cili tash e një kohë të gjatë është duke u përfolur ..më shumë

On Thursday, November 1st, 2012

Neymar: Evropa mund të presë

Neymar në Evropë, Neymar te Barça, Neymar te Chelsea apo Real Madridi…. Cdo ditë ka zëra dhe skuadra që interesohen për lojtarin që mund t’ia kalojë edhe Messit (sipas Pele) por vetë fantazisti ..më shumë

On Monday, October 29th, 2012

R. Carlos: Neymar nuk duhet ngarkuar me përgjegjësi

Ish mbrojtësi i Brazilit, Roberto Carlos, i jep një këshillë në distancë trajnerit të Selecaos, Mano Menezes. Drejtuesi in Anzhit, shprehet se Menezes nuk duhet ta ngarkojë me shumë përgjegjësi yllin ..më shumë