Publikimet e etiketuara me fjalën ‘Tenis’
On Friday, December 28th, 2012

Vjen Kohlschreiber, ikën Haas

Philipp Kohlschreiber rikthehet në ekipin gjerman për raundin e parë të Davis Cup kundër Argjentinës, ndërsa veterani Tommy Haas ka refuzuar të luajë.  ..më shumë

On Thursday, December 27th, 2012

Abu Dhabi, Almagro në vend të Nadal

Turneu i Abu Dhabit do të nisë me një përballje të mëdhenjsh. Në takimin e parë do të luajnë spanjolli David Ferrer dhe çeku Tomas Berdych. Nicolas Almagro është emri më i ri që i shtohet këtij turneu, ..më shumë

On Monday, December 24th, 2012

Townsend, një Serena Williams e konkurrencës juniore

Trajnerja e tenisit Kathy Rinaldi, është rehatuar në karrigen e saj të plazhit afër fushës. Edhe pse nuk ka rreze të diellit, ajo është aty për t’i dhënë kurajë dhe këshilla nxënëses së saj, ..më shumë

On Monday, December 24th, 2012

Nadal: Objektivi, rikthimi në formë

Pak javë para rikthimit të shumëpritur, Rafael Nadal deklaroi se objektivi i tij nuk është as Australia dhe as Doha, por të jetë sërish në formën më të mirë. Numri 4 i renditjes botërore u shpreh se ..më shumë

On Tuesday, December 11th, 2012

Nadal rikthehet në Doha

Rafael Nadal i jep fund pushimit 6 mujor, i ndikuar nga një dëmtim në gju, duke konfirmuar rikthimin në turneun e Dohas. Tenisti spanjoll nuk ka zhvilluar një ndeshje zyrtare që prej humbjes në 26 Qershor ..më shumë

On Tuesday, December 11th, 2012

(FOTO) Djokovic blen prodhimin vjetor të djathit të gomaricës për restorantet e tij

Ylli i tenisit Novak Djokovic ka blerë për 400 paund kilogramin gjithë prodhimin e djathit të gomaricës për vitin 2013. Djathi do të jetë një nga specialitetet e zinxhirit të restoranteve që Djokovic ..më shumë

On Tuesday, December 11th, 2012

Triumfi i gjashtë i McEnroe në Statoil Masters

John McEnroe ka prekur një raketë me dorë në moshën 8-vjecare dhe mesa duket nuk ka ndërmend të heqë dorë nga tenisi edhe për shumë kohë. 53-vjecari me origjinë irlandeze fitoi për herë të gjashtë ..më shumë

On Friday, December 7th, 2012

Federer, 7,6 mln euro për disa ditë

Tenistet Sharapova, Federer, Azarenka dhe Wozniacki, te bashkuar per nje spot publicitarKalendari i sezonit tenistik në vitin 2012 u shkurtua me dy javë, pas ankesave të tenistëve për mbingarkesë. Megjithatë, ..më shumë

On Monday, December 3rd, 2012

Stosur, lojtarja e vitit në Australi

Samantha Stosur fiton për të tretin vit radhazi çmimin tenistja më e mirë në Australi. Ish kampionia e US Open arriti të triumfonte përballë rivalëve si Marinko Matosevic, Lleyton Hewitt dhe Casey Dellacqua. ..më shumë

On Thursday, November 29th, 2012

Serena Williams tenistja më e mirë e vitit

Serena Williams shpallet tenistja më e mirë për femra për vitin 2012. Tenistja amerikane, e fiton këtë cmim pas një viti të jashtëzakonshëm, që e pa protagoniste pas një dëmtimi të gjatë. Serena arriti ..më shumë