Jeni duke shfletuar kategorinë ‘Tenis’

Vjen Kohlschreiber, ikën Haas

Philipp Kohlschreiber rikthehet në ekipin gjerman për raundin e parë të Davis Cup kundër Argjentinës, ndërsa veterani Tommy Haas ka refuzuar të luajë.  ..më shumë

Publikuar 2213 days më parë

Abu Dhabi, Almagro në vend të Nadal

Turneu i Abu Dhabit do të nisë me një përballje të mëdhenjsh. Në takimin e ..më shumë

Townsend, një Serena Williams e konkurrencës juniore

Trajnerja e tenisit Kathy Rinaldi, është rehatuar në karrigen e saj të plazhit ..më shumë

Nadal: Objektivi, rikthimi në formë

Pak javë para rikthimit të shumëpritur, Rafael Nadal deklaroi se objektivi i tij ..më shumë

Nadal rikthehet në Doha

Rafael Nadal i jep fund pushimit 6 mujor, i ndikuar nga një dëmtim në gju, duke ..më shumë

Triumfi i gjashtë i McEnroe në Statoil Masters

John McEnroe ka prekur një raketë me dorë në moshën 8-vjecare dhe mesa duket ..më shumë

Nadal nuk është optimist për Australian Open

Rafael Nadal nuk është optimist se mund të riaftësoshet në kohë për Australian ..më shumë

Stosur, lojtarja e vitit në Australi

Samantha Stosur fiton për të tretin vit radhazi çmimin tenistja më e mirë në ..më shumë

Serena Williams tenistja më e mirë e vitit

Serena Williams shpallet tenistja më e mirë për femra për vitin 2012. Tenistja ..më shumë

Nadal: Vështirë të rikthehem në nivelet e larta

Rafael Nadal ka nisur të stërvitet që pas rikuperimit nga dëmtimi që e mbajti ..më shumë