Jeni duke shfletuar kategorinë ‘Vecuara’

E bëmë maksimumin

Edhe pse sportet kryesore të Kosovës si futbolli e basketbolli mbeten ende të izoluar, viti 2012 ishte i suksesshëm në procesin e ndërkombëtarizimit të disa federatave të tjera. Kështu ka vlerësuar Besim Hasani, kryetari i Komitetit Olimpik të Kosovës. Edhe pse kjo e fundit nuk u njoh nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC), Hasani thotë ..më shumë

Publikuar 2213 days më parë

Shakira e Pique bëhen prindër, lind djali i tyre

Shakira ka lindur, foshnja është një djalë. I dashuri i këngëtares, tepër ..më shumë

(VIDEO) Top 10 golat e Messit në vitin 2012

Ai ka shënuar plot 91 gola në vitin 2012. Ai është golashënuesi më i mirë ..më shumë

Top 11-shja e Bundesligës

Nëse më parë Bundesliga gjermane nuk ishte ndër kampionatet më të bukur në ..më shumë

Aperkatet “vrasëse” të Krasniqit

Boksieri kosovar i kategorisë gjysmë të rëndë, Haxhi (Robin) Krasniqi, ka gjasa ..më shumë

Fluturon, fluturon Felixi

Austriaku Felix Baumgartner theu rekordin botëror të hedhjes nga lartësia mbi ..më shumë

Argjentina Ramosaj, në romancë me Granit Xhakën?

Futbollisti i njohur Granit Xhaka, është duke qendruar këto ditë në Kosovë, ..më shumë

El Pais; Neymar, lojtari më i mirë Amerikano-Jugor

Mbreti i Amerikës së Jugut është edhe njëherë tjetër Neymar. Të paktën sipas ..më shumë

Vjen Kohlschreiber, ikën Haas

Philipp Kohlschreiber rikthehet në ekipin gjerman për raundin e parë të Davis ..më shumë

Vazhdon telenovela Balotelli-Fico

Balotelli-Fico është kthyer në një telenovelë pa fund dhe situata është komplikuar ..më shumë