(VIDEO) Tifozët e Borussias ngjyrosën Alianz Arena me të verdhë

Data e publiklimit: Saturday, December 1st, 2012

Derbi i madh i Bundesligës ndërmjet kryesuesit Bayern dhe kampionit të sezonit të kaluar, Borussia Dortmund, që zhvillohet sonte nga ora 18 e 30 minuta, pati një episod shumë interesant hyrës. Tifozët e “Milionerëve” u futën në Alianz Arena dhe e ngjyrosën me të verdhë dhe me logon e Borussias VIP lozhën, gjë që me siguri nuk do t’iu pëlqejë aspak bavarezëve, njoftojnë mediumet gjermane.

Sipas medieve, kjo megjithatë paraqet vetëm një potez marketingu për prej, por thuhet se një potez i tillë, pavarësisht se kush e ka iniciuar, nuk do të miratohet nga tifozët e ekipit bavarez. /SportIndeks.Com

Ky publikim eshte lexuar 461 here