Wenger: Fergie s’është zot, pse nuk dënohet?

Data e publiklimit: Friday, December 28th, 2012

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger ka reaguar pas konfrontimeve të Sir Alex Ferguson me gjyqtarët në ndeshjen ndaj Newcastle. Wenger mendon se rregullat në Premierligë duhet të vlejnë për të gjithë njëjtë dhe se Ferguson nuk duhet të jetë i paprekshëm.

“Nuk e kuptoj pse frikësohen për ta gjykuar Fergusonin. Ai nuk është zot, nuk është njeri i paprekshëm. Rregullat në Premierligë janë të njejtë për të gjitha, pse i frikësohen atij. është një shembull i keq nga ai për presionin ndaj gjyqtarve, duhej të ishte dënuar” deklaroi Wenger./SportIndeks.Com

Ky publikim eshte lexuar 592 here